Klinika plastické chirurgie

Stavba:Klinika plastické chirurgie
Místo:Staré náměstí, Praha 6 – Ruzyně
Investor:Esthet Clinic s.r.o.
Projektant:RESTIO s.r.o.
Zahájení výstavby:2009/05
Realizace:2010/06
Divize:Divize 6 | Ing. Zbyněk Lisý - tel. 225 377 201
 

Fotografie z výstavby

Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie Klinika plastické chirurgie
 

Charakteristika

Klinika plastické chirurgie je novostavbou umístěnou v památkově chráněné oblasti městské části staré Ruzyně. Jedná se převážně o zdravotnický objekt s administrativním zázemím. Hlavní činností je estetická a plastická chirurgie ( 2 vyšetřovny, 2 operační sály, 17 pooperačních lůžek).


Čtyřpodlažní objekt má tvar zkoseného písmene L o rozměrech 22 x 22 m, celková výška 14 m. Suterén je koncipován jako převážně skladový prostor s technickým zázemím objektu a krytými garážemi. V přízemí jsou umístěny administrativní prostory, čekárna pacientů s recepcí příjmu a ambulantními vyšetřovnami. Ve 2.NP je umístěna lůžková část. V posledním podlaží pak operační sály, další pokoje a zázemí personálu.


Spodní stavba je navržena jako ŽLB monolitická kce. v technologii „Bílé vany“. Svislé nosné konstrukce. budou tvořeny velkorozměrovými vápenopískovými bloky. Stropy a střecha budou tvořeny monolitickými ŽLB deskami tl.200mm. Schodiště a výtahové šachty budou provedeny také jako monolitické. Venkovní zateplovací plášť bude tvořen kombinací kontaktního zateplovacího systému s tenkovrstvou omítkou, montovaným skládaným pláštěm s venkovní úpravou keramickým obkladem a prosklenou fasádou. Nadstandardní vnitřní vybavení bude provedeno dle příslušných norem pro podobná zdravotnická zařízení.