Synagoga a Židovská škola Jičín

Stavba:Synagoga a Židovská škola Jičín
Místo:Jičín
Investor:GEMA ART GROUP a.s.
Projektant:ATELIÉR SOUKUP s.r.o.
Zahájení výstavby:2011/09
Realizace:2013/06
Divize:Divize 1 | Ing. Pavel Exner - tel. 225 377 131
Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín
 

Fotografie z výstavby

Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín Synagoga a Židovská škola Jičín
 

Charakteristika

Objekt bývalé židovské školy, který pochází z roku 1842, je dvoupatrový dům s dochovaným mohutným vnitřním sloupovým schodištěm a hodnotnou historickou výmalbou v interiéru.

Přízemí objektu bude sloužit především k výstavním a školícím účelům. V přízemí bude také umístěna malá kavárna. Expozice bude pokračovat v 1. patře objektu.

Ve 2.patře a podkroví bude prostor sloužit k příležitostnímu ubytování. Objekt podlehne kompletní rekonstrukci včetně všech inženýrských sítí. Vnitřní omítky budou částečně otlučeny a celoplošně přeštukovány. Ve třech místnostech budou omítky a malby zrestaurovány. Dále se zrepasují dřevěná okna a dveře a na podlaze budou položeny dřevěné fošny.