Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy

Stavba:Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy
Místo:V Šáreckém údolí, Praha 6
Investor:EGIDA CZ spol. s r.o.
Projektant:m4 architekti s.r.o., Ing. Arch. Matyáš Sedlák
Zahájení výstavby:2015/07
Realizace:2017/03
Divize:Divize 5 | Ing. Pavel Polcar - tel. 225 377 161
Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy
 

Fotografie z výstavby

Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy Břetislavka – novostavba ubytovacího zařízení a rekonstrukce stávající budovy
 

Charakteristika

Jedná se o rekonstrukci a dostavbu areálu Břetislavka. Hostinec Břetislavka, nacházející se na křižovatce ulic V Podbabě, V Lysolajském údolí a V Šáreckém údolí, je přirozenou místní prostorovou dominantou a významnou součástí území na soutoku Šáreckého potoka a potoka Housle.
Novostavba je konstrukčně řešena z monolitického železobetonu, na základové desce. Veškeré vodorovné konstrukce budou rovněž z monolitického železobetonu, pavlače jsou kotveny přes IZO nosníky. Z monolitického železobetonu jsou i střešní pláště šikmých střech, šachta výtahu a schodiště. Objekt je zateplen minerální vlnou a extrudovaným polystyrenem v případě vodorovných konstrukci a obložen neošetřenými palubkami z modřínového zdiva na obvodu domu.
Štítové stěny a stěny u pavlačí jsou řešeny kontaktním zateplovacím systémem. Krytina bude TiZN plech. Výplně otvorů jsou z hliníku. Pochozí plochy podstavy a pavlači jsou z palubek z dřevoplastu (WPC), část pochozích ploch v 1NP je z extenzivní vegetační střechy.