Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy

Stavba:Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy
Místo:Široká 3, Praha 1, k.ú. Josefov
Investor:Židovské muzeum v Praze
Projektant:Petr Franta architekti & asoc., spol. s r.o.
Zahájení výstavby:2017/09
Realizace:2018/08
Divize:Divize 5 | Ing. Pavel Polcar - tel. 225 377 161
Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy
 

Fotografie z výstavby

Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy Stavební úpravy a nová expozice Pinkasovy synagogy
 

Charakteristika

Předmětem realizace je provedení stavebních úprav a nové expozice v objektu Pinkasovy synagogy. Součástí stavebních úprav jsou především restaurátorské práce, úpravy nádvoří synagogy, elektroinstalační práce apod.

V prostorách uvnitř synagogy budou provedeny elektroinstalační práce, restaurováno kamenné schodiště, nové výmalby části synagogy a instalovány audiovizuální výstavní a informační panely. Hlavní částí restaurátorských prací je pak oprava dveřních a okenních výplní otvorů synagogy.

Na venkovních nádvořích a v Pinkasově uličce pak bude provedena částečná oprava fasády a hřbitovní zdi, pro návštěvníky zde bude umístěno 19 ks nových skleněných laviček, prostorový informační panel, nástěnné panely a informační pilon u vstupu.