Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35

Stavba:Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35
Místo:Mariánskolázeňská 35, Karlovy Vary
Investor:SARIIN s.r.o.
Zahájení výstavby:2005/02
Realizace:2005/12
Divize:Divize 4 | Ing. Jiří Urban - tel. 225 377 161
Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35 Rekonstrukce a dostavba bytového domu Mariánskolázeňská 35
 

Charakteristika

Rekonstrukce třípodlažní budovy, na kterou byla provedena nástavba 3 podlaží. Objekt je památkově chráněný, proto byly veškeré vnější povrchy a prvky konzultovány s památkáři. Důležitým památkově chráněným prvkem stavby je kamenné točité schodiště. Z důvodu výskytu vřídelních pramenů byl při realizaci přítomen hydrogeologický dohled.

Ve vzniklém objektu s 9 luxusními byty byly svislé nosné konstrukce stávající části provedeny ze smíšeného zdiva, konstrukce nástavby ze zdiva cihelného. Vodorovné konstrukce u stávající části budovy tvoří cihelné klenby, vodorovné konstrukce nástavby ocelové nosníky, trapézové plechy jako ztracené bednění, betonová mazanina s kari sítěmi. Podlahovou konstrukci tvoří výplňový keramzitbeton, minerální kročejová izolace a anhidrit. Omítky byly provedeny ve složení jádro a štuk.  Střecha je sedlová s vikýři, nosné prvky krovu  dřevěné, krytina bobrovka. Fasáda byla provedena štuková se štukovými prvky.