Kostel. Sv. Václava s hrobkou Metternichů v Plasích

Stavba:Kostel. Sv. Václava s hrobkou Metternichů v Plasích
Místo:Plasy
Investor:Město Plasy
Projektant:Projektový ateliér pro architekturu a pozemní stavby
Zahájení výstavby:2022/06
Divize:Divize 5 | Ing. Pavel Polcar - tel. 225 377 161
 

Fotografie z výstavby

Kostel. Sv. Václava s hrobkou Metternichů v Plasích Kostel. Sv. Václava s hrobkou Metternichů v Plasích Kostel. Sv. Václava s hrobkou Metternichů v Plasích Kostel. Sv. Václava s hrobkou Metternichů v Plasích Kostel. Sv. Václava s hrobkou Metternichů v Plasích
 

Charakteristika

Od června letošního roku probíhá již třetí etapa obnovy Národní kulturní památky Kláštera Plasy. Aktuální stavební práce se týkají kostela Sv.Václava s rodinnou hrobkou Metternichů. Předmětem rekonstrukce původně gotického kostela je navrácení jeho podoby z roku 1826, kdy byl upraven podle projektu Pietra Nobileho.

Obnova budovy spočívá v sanaci zdiva a následné celkové rekonstrukci fasád. Renovace se dočkají i navazující venkovní terasy s novou zádlažbou. Dílčích oprav dozná i střecha věže včetně klempířských prvků a hromosvodu. Opravy se dotknou i výplní otvorů, které budou podle potřeby upraveny a doplněny.

Stavební práce probíhají i v interiéru, který získá nové omítky a rozvody elektroinstalací. V podzemní kryptě se instaluje provětrávaná podlaha a renovací projde i vnitřní schodiště. Součástí rekonstrukce je i oprava úložných prostor hrobky včetně restauračních prací historických rakví.